A pattanások, különösen az arcon megjelenő szembetűnő vörös aknék komolyan megrendíthetik az önbecsülést, legyen szó kamaszokról, felnőttekről, nőkről vagy férfiakról. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus a három, talán leggyakoribb ok kezelése hívta fel a figyelmet.
Az arc tisztításának elhanyagolása, vagy éppen annak eltúlzása könnyen hozzájárulhat a pattanások kialakulásához. A napi kétszeri, finom arcmosás viszont kimondottan jót tesz a pattanásos arcnak. Nem szabad túlzásba vinni, túl gyakran vagy túl erős arcradírral dörzsölni, ajánlott gyengéd arcmosó készítményt, langyos vizet használni. Nagyon fontos, hogy esténként mindenféle sminket maradéktalanul távolítsunk el, a szakértő által ajánlott, a bőrtípusnak megfelelő termékekkel. Ajánlatos kifejezetten aknés, pattanásos, mitesszeres bőrre kifejlesztett termékeket használni.
Nagy önfegyelmet igényel, de fontos lenne, hogy a pattanásos bőrt a lehető legkevesebbszer érintsük, fogjuk meg – különösen nem piszkos kézzel! A kezet és a körmöket mindig tisztán kell tartani rendszeres szappanos kézmosással, sőt, ajánlatos rövidre manikűrözni a körmöket.
A bőrünkhöz rendszeresen hozzá érő tárgyakat, például a telefont, a sálat, a szemüveget, a napszemüveget is érdemes rendszeresen megtisztítani. A nem megfelelően kivitelezett, nem steril nyomkodás is veszélyes lehet, hiszen könnyen lehet, hogy mélyebbre viszi a gyulladást, ami további romlást, pirosodást, a kiürülés útjának elzáródását és hegesedést eredményezhet.
A pórusainkban rendszeresen felszaporodnak a káros anyagcsere matériák, és ha ezek nem tudnak kiürülni, tehát panganak a bőrben, ez jó táptalajt jelent olyan idegen szervezeteknek is, mint a bacilusok, gombák, vírusok és atkák. A bőratka egy szabad szemmel nem látható élősködő, mely a szőrtüszőkben él és faggyúval táplálkozik. Egyre több bizonyíték támasztja alá, milyen fontos szerepet játszik a pattanások kialakulásában. A gyógykozmetikus szerint nem lehetetlen megszabadulni tőlük, de kitartó, több hónapos odafigyelésre van hozzá szükség. Az egyes atkák életciklusa ugyan mindössze 14-28 nap, ám mivel igen gyorsan szaporodnak, a folyamatos utánpótlásuk biztosított.
- Mivel az atkáknak már a felfedezése is speciális tapasztalatot igénylő feladat, az érintetteknek el kell fogadniuk, hogy a kiirtásuk sem működhet „amatőr”, otthoni kezelésekkel Az állapotot egy speciális atka-szűréssel lehet beazonosítani és a bőrflóra helyreállítását célzó kozmetikai kezeléssel, speciális hatóanyagokkal lehet megszüntetni – ismerteti Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus. - A kezelés során gyakorlatilag ellehetetlenítjük az atkák életét, de arra is fel kell készülni, hogy a kozmetikai kezelések hatására átmenetileg romolhat a helyzet. Ilyenkor a szakember tulajdonképpen mentorként is áll a páciens mellett és arra biztatja, hogy a nehezebb periódusban se adja fel. Az eredmények hétről hétre megmutatkoznak, de a türelem, a bizalom és bizonyos szabályok betartása nagyon fontos. Annak érdekében, hogy megelőzzük a panaszok kiújulását, egy teljes kúrát érdemes végig csinálni, ami megközelítőleg három hónapot vesz igénybe.
Cikkek, melyeket mindenképpen olvasson el! |
Forrás: Dermatica (www.dermatica.hu)
Helyszín:
1015 Budapest, Ostrom utca 16. (a Széll Kálmán térnél)
Rendelés típusa:
További véleményekNagyon örültem, amikor a barátnőm elvitt Krisztihez. Azonnal éreztem, hogy a lehető legjobb helyre kerültem. Nem csak a kezelések minősége, de nyugodt, kellemes hangulatuk is megfogott. Azóta már 64 éves vagyok. Szeretek tükörbe nzni. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
A bőratkák, vagyis a Demodex atkák számos bőrbetegség kialakulásában szerepet játszanak, mégis gyakran előfordul, hogy a rozáceával, gyulladt pattanásokkal, hajhullással küzdők évekig keresik a segítséget a problémájukra, és csak sokára derül ki, hogy a bőratkáktól kell megszabadulni. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus, hajgyógyász beszélt ennek lehetőségeiről.
Telogen effluvium a neve annak a hajhullás típusnak, amely gyakran erős stressz hatására jelentkezik, és amelynek jellemző tünete a haj elvékonyodása, illetve a főként fejtetőn jelentkező hajvesztés. A jelenség akut és krónikus formáiról, a kiváltó okokról és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus.