A heg típusától is függ, hogy el lehet-e tüntetni a pattanások nyomait

A heg típusától is függ, hogy el lehet-e tüntetni a pattanások nyomait

Peterman Krisztina Módosítva: 2020.11.17 15:19

A pattanások nyomainak eltüntetéséhez sokszor hosszadalmas, több alkalomból álló kezeléssorozaton át vezet az út. Az, hogy pontosan mennyi kezelésre is van szükség, attól függ, hogy mélyebb, vagy a bőr síkjából kiemelkedő hegekkel van-e dolgunk, esetleg tág pórusokat vagy fokozott pigmentációt kell-e kezelni.

A hegek típusai

A pattanások körüli gyulladt szövetek hegesedéssel gyógyulnak, a helyzetet súlyosbítja, ha nyomkodjuk, kapargatjuk a sérült bőrfelületet. Alapvetően két féle hegesedés lehetséges – magyarázza Peterman Krisztina mesterkozmetikus, a problémás bőr kezelésére specializálódott Dermatica szakembere. Az egyik az atrófiás, ami a bőr síkjától mélyebb és bőr színű. Ezt a típust jóval könnyebb kezelni, nagyon látványosan is gyógyul. A másik típus a keloidos, ami a bőr síkjából kiemelkedik, sokszor piros. Gyakran vannak még benne fertőző ágensek, létezik hevenyebb és idültebb szakasza is. Ennél a bőrtípusnál sokkal több kezelésre lehet szükség, ám kitartással nagyon szép eredményt lehet elérni. Az időtartam attól is függ, hogy a bőr éppen milyen fázisban tart.

pattanás utáni hegek eltüntetése mélyhámlasztássalMélyhámlasztással újra szép lehet a bőre

A mélyhámlasztás segítségével a bőr természetes megújulását lehet felgyorsítani. A kezelés során alkalmazott hatóanyagok és az apró formátumban lévő gyógynövény keverék, kíméletes bőrbe masszírozásának hatására a bőr felső egy vagy több hámrétege leválik, ezzel mesterségesen előidézett regenerációra serkentve az alsóbb bőrréteget, beindítva a hámsejtképződést, illetve a bőr rugalmasságáért felelős kollagén és elasztin termelődést. Öt nap múlva utókezelés történik, a teljes regeneráció két-három hetet vesz igénybe, a bőr ezt követően éri el a legszebb állapotát, illetve az eredmény függvényében lehet dönteni a kezelés megismétléséről is.

Hepehupa, tág pórus és pigmentáció

A hegeknek több fajtája létezik, ezen belül a kezelések eredményességét befolyásolja az alap bőrtípus is, ezért azt mindig csak személyesen, az első találkozás alkalmával lehet megmondani, hogy hány alkalmas kezelésre van szükség – ismertette Peterman Krisztina. Amit a hétköznapi nyelvben hegeknek hívunk, az a hepehupás, egyenetlen, ripacsos bőrfelszín. Ennél a típusnál általában már egy kezeléssel is nagyon látványos javulást lehet elérni, az eredmény egy szép, homogén bőrfelszín. A másik pattanásosság utáni szövődmény a tág pórusok. A fő probléma ilyenkor is a bőr egyenetlensége, hiszen a pórusok tágassága az egészen enyhétől a szabad szemmel is jól látható mélyedésekig terjedhet. A harmadik gyakori szövődmény az egyenetlen bőrszín, a pigmentáció. Nagyon sokszor ezek mindegyike megtalálható az arcon, akár az arcrészek között kombinálódva. A mélyhámlasztással ezek mindegyikére lehet hatni egyidejűleg. A kúra végeztével a mélyedések látványosan csökkennek, a bőr feszesebb, felszíne és pigmentációja sokkal egyenletesebb lesz.

További híreink>>>

Téma szakértője

  • Peterman Krisztina

  • Szakterületek:
    • kozmetikőr, kozmetikus mester, szépség terapeuta
  • Specialitások:
    • problémás / érzékeny bőr hatékony kezelése
    • pattanásos bőr hatékony kezelése
    • régi pattanásnyomok eltüntetése
    • bőratkás bőr kozmetikai kezelése
    • rozáceás bőr kozmetikai kezelése
    • ráncos-, száraz bőr kezelése

     

    Vélemények munkatársunkról »

     

    Helyszín:  

    1015 Budapest, Ostrom utca 16. (a Széll Kálmán térnél)

     

    Rendelés típusa:

    • Személyes konzultáció

     

    Bejelentkezés telefonon: +36 20 209 9939

Orvos válaszol

Kedves Szakértő,

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mivel tehetném a gyantázást kevésbé fájdalmassá? Időpontom van kozmetikushoz, de eddig mindig borotváltam a lábszáramat és azt olvastam, hogy a hosszabb ideig borotvált bőrfelületen fájdalmasabb a gyantázás. Eléggé tartok tőle, mert a fájdalomtűrő küszöböm alacsony és nem akarok nyüszíteni a kezelés alatt. Utána olvastam, hogy mit tehetnék, de amit az egyik helyen javasolnak, azt a másik helyen már nagyon ellenzik, ezért kicsit összezavarodtam. Érzéstelenítő krém használhat esetleg? Vagy előtte egy langyos fürdő, hogy a pórusaim kitáguljanak?
Mit tehetek a kezelés után, hogy a bőröm gyorsabban regenerálódjon, főleg akkor, ha esetleg a hámréteg is sérül közben?

Köszönettel: Orsi

Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikus
Kedves Érdeklődő,
Először is elnézést kérek a megkésett válaszért..
A lábszárgyanta nem fáj annyira, hogy nyüszíteni kéne. A helyi érzéstelenítő egy kis tubus 10.000 Ft és plusz 20 perc. Szerintem felesleges. Nem szükséges félned. A kozmetikusod fog használni biztos előkezelőt és utókezelőt is. Ő fogja tudni mi való a bőrre ilyenkor. Te csak növeszd meg minimum fél cm-re a szőrt, hogy bele tudjon ragadni a gyantába.
Manapság már vannak multiflex típusú gyanták amivel jelentősen csökken a fájdalom az érintett felületen. Valamint nem okoznak hámhiányt még akkor sem, ha 2x3x vissza kell kenni a gyantát a megerősödött szőrszálakra. Kb. 3 alkalom gyantázás után pedig vissza gyengülnek a szálak ha nem fogsz közben borotválni.
A gyors regenerációért alkalmazhatsz otthon regeneráló krémeket, olajokat,testápolókat,zseléket,tejeket. Meglehetősen széles a paletta.
Mindenesetre aznap és másnap ne napoztasd, szoliztasd a frissen gyantázott területet, mert nem használna.

Szép és selymes lábakat :))
kozmetikus Kriszti

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Sosem csalódtam benne

Kriszti volt az első kozmetikus akinél jártam, és azóta egyszer sem csalódtam a munkájában. Professzionális és barátságos a környezet, a zenéi pedig megunhatatlanok :) 

További vélemények

Hírek

A rosszindulatú bőrgyógyászati elváltozások differenciáldiagnosztikája - összefoglaló

Nemrégiben lezajlott az elsősorban bőrgyógyászok számára ajánlott szakmai nap, amelyben fontos, aktuális, és talán kevésbé közismert információkról is hallhattak az érdeklődők. Az alábbiakban a magas szakmai színvonalú esemény rövid összefoglalója olvasható.

További részletek
Szakmai Nap - A rosszindulatú bőrgyógyászati elváltozások differenciál diagnosztikája

Szakmai Nap - A rosszindulatú bőrgyógyászati elváltozások differenciál diagnosztikája

A rosszindulatú bőrgyógyászati elváltozások differenciál diagnosztikája címmel rendezi meg márciusi szakmai napját a Prima Medica EgészségHálózat, a Dermatica és az Anyajegyszűrő Központ. 

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Munkatársaink

Dr. Brezán Edina
Dr. Brezán Edina Bőrgyógyász - kozmetológus
Dr. Karászi Viktória
Dr. Karászi Viktória bőrgyógyász, nemigyógyász szakorvos
Dr. Vincze Ildikó
Dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász, kozmetológus
Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikőr, kozmetikus mester, szépség terapeuta
Dr. Szántó Hajnalka
Dr. Szántó Hajnalka bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
dr. Medgyesy Gábor
dr. Medgyesy Gábor sebész
dr. Csapó Zsolt PhD
dr. Csapó Zsolt PhD sebész

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK